شورای مدیران

کازرون – نشست دو روزه شورای مدیران جمعیت هلال احمر فارس به میزبانی شهرستان کازرون برگزار شد

0

نشست دو روزه شورای مدیران جمعیت هلال احمر فارس با دستور کار ادامه فعالیت های کمیته های تخصصی پنجگانه امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، اقتصادی و سرمایه گذاری، منابع انسانی، رفاهی و صرفه جویی، به میزبانی شهرستان کازرون برگزار شد.

شورای مدیران

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ این نشست روزهای ۷ و ۸ آبان ماه جاری با برنامه های مختلفی شامل کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات بین شهری کمارج در محور کازرون – بوشهر، ارائه گزارش عملکرد معاونت ها و حوزه های ستادی و مطالبات آنان از روسای شعب، ادامه فعالیت های کمیته های تخصصی پنجگانه، سخنرانی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری فارس و ارائه نقطه نظرات اعضای شورای مدیران، برگزار شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس در این نشست گفت: شورای مدیران فرصت مناسبی برای تبیین اهداف و ماموریت های کلان و خرد جمعیت هلال احمر و مرور دوباره دستورالعمل ها، آئین نامه ها و بخشنامه ها است.

فیض اله جعفری در همین خصوص تاکید کرد: جلسات شورای مدیران جمعیت هلال احمر فارس باید دارای دستورکار مشخص و خروجی موثر و هدفمند باشد و در همین راستا با تشکیل کمیته های تخصصی پنجگانه امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، اقتصادی و سرمایه گذاری، منابع انسانی، رفاهی و صرفه جویی، به دنبال احصاء اهم چالش های هر حوزه، بارش افکار و در نهایت تهیه و تنظیم راهکارها و برنامه های عملیاتی به منظور تحقق راهکارهای رفع هر چالش می باشیم.

جعفری اضافه کرد: در نشست قبلی شورای مدیران که به میزبانی شهرستان سپیدان برگزار شد، اهم چالش ها و راهکارهای هر حوزه استخراج شد و در نشست کازرون ریز فعالیت تحقق هر راهکار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تشکیل کارگروه داده کاوی در جمعیت هلال احمر فارس

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشکیل کارگروه داده کاوی در جمعیت هلال احمر فارس اشاره و اظهار کرد: امروزه اطلاعات و آمار مبنای اصلی قدرت را تشکیل می دهد و دستگاه هایی در تصمیم سازی و تصمیم گیری موفق و دقیق عمل می کنند که ضمن برخورداری از اطلاعات صحیح و جامع، توان استفاده هدفمند و برنامه ریزی شده از داده های مختلف را داشته باشند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس گفت: پرسش نامه های اولیه به منظور جمع آوری اطلاعات مختلف شهرستان های استان طراحی و ارسال شده است و امیدواریم تا اوایل سال آینده شاهد بهره برداری از سامانه داده کاوی جمعیت هلال احمر فارس باشیم.

جعفری افزود: با تحقق این ایده، امکان جانمایی ظرفیت ها، توانمندی ها، داشته ها، تجهیزات و امکانات جمعیت هلال احمر فارس بر روی سامانه داده کاوی فراهم می گردد و مدیران تصویر جامعی از استان برای تصمیم گیری های خود در زمینه های تخصیص اعتبارات، توزیع عادلانه امکانات و … به دست می آورند.

تاکید بر ارائه آموزش های کیفی و اثرگذار

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس خاطرنشان کرد: آموزش نقش کلیدی در فعالیت های جمعیت هلال احمر دارد و در صورت ارائه آموزش های کیفی به فراگیران و اعضاء، شاهد کاهش مخاطرات حوادث و بلایای مختلف خواهیم بود و تبعات ناشی از بحران ها به حداقل می رسد.

جعفری تصریح کرد: همه روسای شعب باید اهتمام ویژه ای نسبت به جذب، آموزش و سازماندهی اعضای جدید داشته باشند و از ظرفیت کلاس های آموزش عمومی و دوره های آموزش همگانی در این راستا استفاده نمایند.

وی با تاکید بر اتخاذ سیاست های لازم برای نگاهداشت اعضای فعلی به ویژه امدادگران و نجاتگران، بیان کرد: سرمایه های اصلی جمعیت هلال احمر را اعضا و داوطلبان آن تشکیل می دهند.

استفاده از توانمندی خیرین در زمینه ماموریت های هلال احمر

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس با قدردانی از رئیس شعبه کازرون در جلب کمک و مشارکت خیرین به ویژه کلنگ زنی احداث پایگاه امداد و نجات بین شهری کمارج در محور کازرون – بوشهر گفت: همه ما موظف هستیم ماموریت ها و اهداف بشردوستانه و عام المنفعه جمعیت هلال احمر را به عموم مردم به ویژه توانمندان و خیرین و نیکوکاران معرفی کنیم و دست یاری آنها را برای تحقق این اهداف بفشاریم.

جعفری با بیان اینکه استان فارس در زمینه مشارکت و نقش آفرینی خیرین جزو استان های پیشرو در سطح کشور است، اظهار کرد: احداث پایگاه های امداد جاده ای، خانه های سلامت، وقف، صلح، هبه و … نمونه های بارزی از همراهی نیکوکاران و خیرین با جمعیت هلال احمر این استان است.

وی در همین زمینه یادآور شد: روسای شعب باید نقش جدی تری در معرفی جمعیت هلال احمر به سایر دستگاه های اجرایی و به ویژه مسئولان ارشد شهرستان ها ایفا نمایند و از ظرفیت کارگروه های امداد و نجات و آموزش همگانی در راستای تبیین ماموریت های جمعیت، بیش از پیش استفاده کنند.

تقدیر از اجرای برنامه های فرهنگی در شعب

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر فارس نیز در این نشست با قدردانی از اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی در شعب شهرستانی، گفت: گزارش فعالیت های فرهنگی چهار ماه اخیر جمعیت هلال احمر فارس از لحاظ کمی و کیفی در سطح کشور حائز رتبه اول شده است.

حجت الاسلام و المسلمین جواد قاسمی با اشاره به اهمیت فرهنگ اقامه نماز جماعت در مراکز اداری جمعیت هلال احمر، اظهار کرد: در شعب کازرون، آباده، گراش، اقلید، لارستان، نی ریز و شیراز هم اکنون نماز جماعت ظهر و عصر برگزار می شود و شهرستان های فسا، مرودشت، سپیدان و فیروزآباد نیز در اولویت های بعدی دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر فارس برای اقامه نماز جماعت قرار دارند.

قاسمی با قدردانی از مشارکت ۶۵ درصدی کارکنان جمعیت هلال احمر فارس در مسابقه کتابخوانی غدیر و تاکید بر حضور در مسابقه پیامکی نشریه مهر و ماه، بار دیگر خواستار دقت و نظارت روسای شعب بر املاک جمعیت هلال احمر و حفاظت از بیت المال شد.