8 azar مانور زلزله 4

مانور زلزله در مدرسه اندیشه شهرستان خرامه برگزار شد

1+

۱۵ آذرماه مانور زلزله در مدارس با هماهنگی فرمانداری شهرستان ، امام جمعه محترم و همکاری اداره آموزش و پرورش، شهرداری،آتشنشانی، مرکز اورژانس ،نیروی انتظامی وراهور شهرستان در مدرسه فوق الذکر برگزار گردید.

وی افزود: با توجه به زلزله خیز بودن کشور، جمعیت هلال احمر توجه ویژه ای به ارتقای آمادگی جامعه برای کاهش خطرپذیری و بالابردن ظرفیت برخورد با اثرات سوانح طبیعی و بهبود تاب آوری کرده است. آموزش های مختلف در حوزه امداد و کمک های اولیه در کانون های مختلف جوانان، دانشجویی، روستایی و غنچه های هلال که یکی از کانون های اصلی برای آموزش می باشند از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خرامه، صباغ نژاد با بیان این که این مانور همه ساله با هدف آموزش دانش آموزان در بحث آمادگی در برابر زلزله وکاهش خسارات جانی و مالی در زمان وقوع زلزله برگزار می شود، افزود: پناه گیری و خروج صحیح دو هدف اصلی برگزاری این مانور سراسری بوده و همچنین دانش‌آموزان نحوه پناه گرفتن در مکان‌های مناسب، حمل مصدومان، انواع پانسمان، بانداژ و انواع اتل بندی در مواقع وقوع زلزله را انجام دادند.

رییس جمعیت هلال احمرخرامه تصریح کرد: این جمعیت در طول این سال علاوه بر برگزاری مانور درمدارس با هماهنگی بوجود آمده با اداره آموزش و پرورش، با اعزام مربی و با استفاده از مربیان طرح دادرس در کلیه مدارس، آموزشهای لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی آموزش می دهد.

8 azar مانور زلزله 2 8 azar مانور زلزله 4 8 azar مانور زلزله 5 IMG_2630 IMG_2637 IMG_2641 IMG_2643 IMG_2653 IMG_2659 IMG_2673 8 azar مانور زلزله 1