111

دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی ویژه خواهران، به همت واحد آموزش جمعیت هلال احمر شهرستان خرامه برگزار شد

0

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرشهرستان خرامه، به نقل از محسن صباغ نژاد:دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی، به همت واحد آموزش جمعیت هلال احمر در راستای آموزش نیروهای متخصص برای خدمت رسانی در حوادث برگزار شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خرامه با اشاره به اهمیت آموزش های تخصصی در این زمینه گفت: جمعیت هلال احمر همه ساله با برگزاری دوره های تخصصی امداد و نجات، نیروهای متخصص را برای خدمت رسانی در حوادث آموزش میدهد و هدف از برگزاری دوره های تخصصی آموزش تخصصی امدادگران عضو در تیم‌های امداد و نجات، افزایش دانش عملیاتی اعضای تیم‌های امداد و نجات، افزایش کارایی عملیات های امداد و نجات در سوانح و حوادث و غیره است.
وی افزود: دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی با حضور ۳۰ نفر از امدادگران خواهر شهرستان های شیراز، مرودشت،ارسنجان و خرامه درتاریخ ۱۹شهریور سال جاری به مدت ۴ شبانه روز در محل دبیرستان شبانه روزی کوثر شهرستان خرامه برگزار شد .
امدادگران در این دوره با مباحثی همچون مباحث آناتومی، CPR، تروماها، مهارت رگ گیری، آتل بندی، بانداژ، لوله گذاری، فوریت های نجات درمانی، تثبیت پزشکی مصدوم، داروشناسی و تریاژ ،ارزیابی صحنه و محیط حادثه، آسیب‌های شایع پس از سوانح و مراقبت‌های آن، انتقال مصدوم به صورت تخصصی آشنا شدند.
در روزآخر این دوره و در مراسم اختتامیه که با حضور مسئولین شهرستانی و استانی برگزار گردید، فرماندار محترم شهرستان جناب آقای مهندس آرگیورضمن بیان اینکه جمعیت هلال احمر حد ومرزی برای خود قائل نیست و خدمات خود را فراتر از مرزها به جامعه و مردم ارائه می دهد بیان نمود: آرم و پرچم مخصوص هلال احمر یک برند بین المللی می باشد و در جای جای کره زمین که باشد مشغول امدادگری و خدمات رسانی است.
در ادامه مهندس طاهرزاده معاون محترم آموزش جمعیت هلال احمر استان ضمن تاثیر و اهمیت نقش محوری زنان در گسترش فعالیتهای نهضت بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر،داوطلب محور بودن فعالیتهای جمعیت هلال احمر را باعث افزایش سرمایه اجتماعی جمعیت هلال احمر دانست.وی همچنین با اشاره به اولویت هلال احمردر بحث آموزش ابراز داشت:بدون آموزش به کاری اصولی دست پیدا نمیکنیم و ضعف یک کاور پوش، سرمایه اجتماعی جمعیت هلال احمر را خدشه دار میکند.
گفتنی است در پایان این دوره پس از برگزاری آزمون به قبول‌شدگان گواهینامه اعطا می‌شود.

IMG_1752

111 IMG_1183 IMG_1201 IMG_1372 IMG_1428 IMG_1429 IMG_1451 IMG_1512