IMG_2174

برگزاری برنامه های هفته پدافند غیر عامل در جمعیت هلال احمر شهرستان خرامه

0

محسن صباغ نژاد رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خرامه از برگزاری مانور در سطح مدارس شهرستان،برگزاری کارگاه توجیهی،ارسال پیامک و آموزش هزارنفر در قالب طرح خادم در هفته پدافند غیر عامل خبرداد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خرامه با اشاره به هدف ارتقاء سطح آمادگی عوامل امدادی و اعضاء ستاد بحران شهرستان در زمان حوادث بیان کرد: مانور پدافند غیرعامل با همکاری و هماهنگی فرمانداری، اداره آموزش و پرورش، نیروی انتظامی،ناحیه مقاومت بسیج و مرکز بهداشت و درمان به منظور ارتقاء سطح آمادگی، توان افزایی عوامل امدادی و ستاد بحران شهرستان و همچنین آشنایی و کیفیت بخشی معلومات دانش آموزان برگزارمی گردد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خرامه؛محسن صباغ نژاد با بیان اینکه عمده ترین هدف پدافند غیرعامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت های مورد نیاز مردم است، گفت: برگزاری مانورها و بالا بردن سطح آگاهی مردم در مخاطرات طبیعی برای مدیریت کردن بحران به وجودآمده، بسیار مؤثر خواهدبود.
وی آموزش و آشنایی با مباحث امدادی، شناسایی مکان های امن، پناهگیری و تخلیه اضطراری، اطفاء حریق، حفظ آرامش و برگزاری مسابقات امدادی را از جمله برنامه های مانورهای پدافند غیر عامل و کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران عنوان کرد.
صباغ نژاد افزود: کارگاه توجیهی پدافند غیر عامل در محل هلال احمر شهرستان خرامه نیز برگزار شد. در این کارگاه به تشریح وظایف و عملکرد جمعیت هلال احمر و دستگاه های مرتبط در کارگروه امداد و نجات اشاره شد.در این کارگاه وی با اشاره به اینکه فکر تدبیر دانش و تکنولوژی در حوزه پدافند غیرعامل از ابزارهای حیاتی است،افزود : دفاع بدون استفاده از ابزار نظامی در برابر اقدامات خصمانه دشمن است .وی در پایان از کلیه امدادگران و نجاتگران،مسئولین شهرستانی و سایر عواملی که در اجرای این برنامه ها همکاری نمودند تقدیر و تشکر نمود.IMG_2195 IMG_2205 IMG_2211 IMG_2212 IMG_2225 IMG_2163 IMG_2174 IMG_2192