اولین نشست خیرین و نیکوکاران داوطلب جمعیت هلال احمردر سالن این جمعیت برگزار گردیدید.

اولین نشست خیرین و نیکوکاران داوطلب جمعیت هلال احمردر سالن این جمعیت برگزار گردیدید.

0

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خرامه، محسن صباغ نژاد گفت: نشست فوق به منظور آشنایی با اهداف کلی هلال احمر و برنامه ریزی طرح ملی همای رحمت با حضور جمعی از خیرین و روسای ادارات و داوطلبان جمعیت هلال احمر در روز یکشنبه ۱۶/۳/۹۵ در محل سالن اجتماعات جمعیت تشکیل گردید.
صباغ نژاد در ابتدای سخنان خود ضمن اضهار تاکید بنیانگذار انقلاب امام راحل(ه) بر نقش پررنگ هلال احمر در امدادرسانی افزودند: که امام راحل (ره) ارزش و تلاش امدادگران هلال احمر را به نیت درونی و کیفیت تلاش آن ها وابسته می دانستند. تقوا را عاملی ارزشی برای این تلاش بر می شمردند و می فرمودند: صلیب سرخ اگر ایده ای انسانی اسلامی باشد از اموری است که به دنبال آن همان تقوا و علم است. علم و تقوا می تواند به هلال احمر ارزش بدهد. همچنین رهبر معظم انقلاب حضرت ایت اله خامنه ای در احکامی که صادر کرده اند فرمودند: اهداف هلال احمر منطبق بر تعالیم مقدس اسلام است. نخستین هدف هلال احمر تسکین آلام بشری است که در تعالیم الهی آمده است و یکی از رسالتهای مهم پیغمبر اسلام نیز رفع رنج و درد بشری و برقراری آرامش روحی برای انسان ها است. مهمترین عبادت این است که رنج و دردی از جامعه کاهش دهیم و به سلامت جسمی روحی و روانی مردم در جامعه کمک کنیم.
هدف بعدی هلال احمر مسله احترام به انسانهاست . وی با تأکید بر اینکه انسان از دیدگاه اسلام محترم است، گفت: خداوند می فرماید ما انسان را گرامی داشتیم و بر سایر موجودات فضیلت داده ایم. هلال احمر نیز همواره نه تنها با دیده احترام به انسان های نیازمند می نگرد بلکه بر اساس مهر و محبت به آنها یاری می رساند. قرآن به ما می آموزد که احسان کنید و هلال احمر نیز حلقه واسطی بین مردم مومن و انسان های نیازمند است.
صباغ نژاد در پایان گفت: جمعیت هلال احمر طبق سالیان گذشته جهت اجرای طرح همای رحمت با همکاری خانه های داوطلب و مشارکت افراد خیر و نیکوکار اقدام به تهیه ی بسته های غذایی میکند و این بسته ها را از آغازین روزهای ماه مبارک رمضان تا آخرین این ماه با فضلیت به ویژه در شب های قدر توزیع می کند. و توزیع این سبد غذایی با حفظ شأن و منزلت افراد نیازمند که از اولویت های اصلی این طرح است انجام می شود.
در ادامه نیز آقای زارع از اعضائ فعال و داوطلب هلال احمر خرامه ابراز نمودند: جمعیت هلال احمر خرامه آمادگی خود را جهت دریافت کمکهای نقدی و غیر نقدی خود شامل برنج، روغن، حبوبات، قند و شکر جهت تهیه سبد کالا و کمک به نیازمندان اعلام می نمایند. علاقمندان می توانند کمکهای نقدی و غیر نقدی خود را به جمعیت هلال احمر تحویل و ما را در این امر یاری نمایند.

IMG_4449 IMG-20160605-WA0002 IMG-20160605-WA0003 IMG-20160605-WA0008 IMG-20160605-WA0009 IMG-20160605-WA0010