images

اجرای طرح خادم با هدف آموزشی همگانی خود ایمنی خانواده ها در خرامه

0

محسن صباغ نژاد با اشاره به اینکه اجرای طرح خادم «خانواده آماده در مخاطرات» در راستای توانمندسازی خانواده‌ها  با شعار خانواده آماده جامعه آماده در این شهرستان اجرا خواهد شد، اظهار کرد: در فاز نخست این طرح، حدود ۲۰۰ خانوار در گروه هدف ما قرار دارند و با آموزش‌هایی که به خانواده‌ها داده خواهد شد آمادگی لازم را جهت مقابله با حوادث و بلایای طبیعی پیدا خواهند کرد.به گزارش روابط عمومی هلال احمرجمعیت هلال احمر خرامه وی افزود: در این طرح بر اساس فرم ارزیابی، در ابتدا سطح آمادگی خانواده‌ها نسبت به حوادث و بلایای طبیعی احصاء شده و سپس در هر ماه یک اقدام امدادی به خانواده ها آموزش داده خواهد شد بطور مثال مناطق امن و ناامن محل زندگی و بهره گیری از تجهیزات و کیف امدادی و اطفاء حریق به مردم آموزش داده خواهد شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خرامه  با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای  کشوری، میزان آمادگی خانواده‌‌ها در برابر حوادث و بلایای طبیعی زیر ۱۰ درصد اعلام شد، گفت: ما در اجرای طرح «خادم» در خرامه بنا داریم تا این آمادگی را ارتقاء دهیم.
وی با تأکید بر اینکه آموزش‌های هلال احمر بسیار مهم و حیاتی است و هدف ما بردن خدمات رایگان به مردم جلوی درب منازل آنها است، تصریح کرد: ظرف مدت‌یک سال دوازده مرتبه یعنی ماهانه یک‌بار برای ارائه آموزش‌های رایگان امداد و نجات به درب خانه شهروندان خواهیم رفت، تصریح کرد: مراجعه‌کنندگان دارای کارت معتبر شناسایی هستند و از عموم خانواده‌ها تقاضا داریم در این طرح با هلال احمر همکاری لازم را داشته باشند.
صباغ نژاد با بیان اینکه اگر خانواده‌ها آموزش‌های لازم را ببینند توانمند می‌شوند و در مواقع بروز حوادث و بلایای طبیعی با توجه  به حضور مستقیم مردم و فرصت کم به منظور اقدام به موقع و نجات حادثه دیدگان تا قبل از رسیدن نیروهای امدادی در حوادث میتوان خانواده ایمن و تاب آوری لازم را بواسطه این آموزش ها در جامعه ایجاد نمود.
صباغ نژاد اظهار کرد: این طرح به صورت پایلوت در منطقه «کربال» از طریق اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد. وی با اشاره به اینکه شعار طرح «خادم» در سراسر شهرستان خرامه «من خانواده‌ام را دوست دارم» است، ابراز کرد: وقتی خانواده‌ها آماده باشند در حقیقت جامعه آماده است و طرح «خادم» ابتکار عملی از سوی جمعیت هلال احمر است.
 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خرامه در پایان از اجرایی شدن طرح «خانه‌های هلال» در روستاهای حوزه این شهرستان در سال آینده خبر داد و گفت:گروه امداد محله در روستاها در قالب طرح خادم و خانه‌های هلال که افراد آن آموزش‌های لازم را دیدند می‌توانند در زمان بروز حوادث و بلایای طبیعی با اقداماتی که انجام می‌دهند میزان آسیب‌ها و خسارات را به حداقل ممکن برسانند.

وب سایت:www.khadem.ir

کانال تلگرام طرح خادم:khadem_ir@

 

 

photo_2017-02-06_08-40-14

photo_2017-02-06_08-40-21

photo_2017-02-06_08-40-31

photo_2017-02-06_08-40-48

photo_2017-02-06_08-42-23